czwartek, 12 grudnia 2013

Premiery!


Niedawno przeglądając listę premier na ten i przyszły rok znalazłam kilka ciekawych pozycji wydawniczych. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tymi autorami, ale nie można przecież ograniczać się tylko do wybranych. Dlatego, gdy tylko będę miała okazję to chciałabym zapoznać się z ich twórczościami i sprawdzić czy przypadną mi do gustu. 
Poniżej przedstawię kilka ciekawych pozycji.


Premiera: 28 luty 2014r.
Gatunek: powieść
Brunonia Barry - Powrót do Salem / Brunonia Barry - The Map Of True Places 
fot. www.datapremiery.pl
,,Zee Finch ma za sobą trudne dzieciństwo bez matki. Obecnie jest szanowaną psychoterapeutką i pracuje ze słynną doktor Mattei. Wkrótce ma wyjść za mąż za najlepszą partię w Bostonie. Jednak samobójstwo jej pacjentki Lilly Braedon wprowadza do jej życia chaos, a traumy z przeszłości niespodziewanie powracają…"

Premiera: 9 styczeń 2014r.
Gatunek: powieść

Agata Kołakowska - Wszystko, co minęło
fot. www.datapremiery.pl
,,Opowieść o odważnej kobiecie, która postanowiła dać sobie jeszcze jedną szansę. Justyna zaczyna wszystko od nowa. W starym życiu była porzuconą córką, starszą siostrą, gotową do poświęceń przyjaciółką i zdradzoną żoną. Teraz jest niezależna, samowystarczalna i bezkompromisowa. Nie szuka przyjaźni, ludzi trzyma na dystans. Obiecała sobie, że już nigdy nie pozwoli nikomu się do siebie zbliżyć. Nikt już jej nie zrani. Złe wspomnienia zostawiła za sobą. Odcięła się od poprzedniego życia. Zmieniła numer telefonu. Przeszłość jednak puka do jej drzwi. Niespodziewanie wraca ojciec Justyny. Dwadzieścia lat wcześniej zostawił rodzinę i zniknął. Czy Justyna mu wybaczy? Czy potrafi otworzyć się na miłość? Czy decyzja o emocjonalnej izolacji w nowym miejscu przyniesie jej szczęście?"


Premiera: 14 styczeń 2014r.

Gatunek: powieść
Agnieszka Pietrzyk - Urlop nad morzem
fot. www.datapremiery.pl
,,Beata i Marcin mają problemy finansowe, w tym roku rezygnują więc z wyjazdu na wymarzone zagraniczne wakacje. Pomocą służy im stara znajoma i proponuje klucze do niedawno kupionego domu nad morzem. Urlop spędzony w listopadowej aurze, w małym nadmorskim miasteczku być może wreszcie pozwoli im wypocząć. Stary dom kryje na poddaszu pełno przykurzonych rupieci, których plądrowanie sprawia Beacie niesamowitą radość. W jednej ze starych książek odnajduje list, który zdaje się zawierać mroczną tajemnicę. A może to tylko niewinny żart?Z pozoru nudne wakacje zamieniają się w kryminalne śledztwo w którym trzeba będzie poznać przeszłość miasteczka oraz wysłuchać wielu historii. Są bowiem miejsca, które nie chcą zapomnieć."
Udostępnij:

1 komentarz:

  1. Nie słyszałam o tych premierach, ale po opisach sądzę, że mogą być interesujące.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com