środa, 4 grudnia 2013

,,Czarna polewka"

,,Czarna polewka" Małgorzata MusierowiczKsiążka opowiada o dwóch zakochanych parach - Laurze i Wolfim, Róży i Fryderyku - którzy zmuszeni są przeciwstawić się okrutnemu losowi, jeśli chcą być razem. Ale czy im się uda? Czy, któraś z par otrzyma tytułową czarną polewkę? Aby się tego dowiedzieć sięgnij i przeczytaj tą pełną humoru, miłości i zwykłej codzienności książkę!!!
Małgorzata Musierowicz, ulubiona pisarka nastolatków, autorka bestsellerowej serii "Jeżycjada" zapewnia swoim czytelnikom porcję rodzinnej miłości, czułości ale i codziennych niefartów związanych z byciem kochanym!!!


Ta książka to ciepła opowieść o Laurze i Wolfim, którzy chcą się pobrać. Głównym bohaterem jest również sympatyczny Ignacy Grzegorz, który jest ulubieńcem dziadka Ignacego Borejko. Podziela on pasję swojego przodka i jest molem książkowym. Początkowo czytał klasyki, np. ,,Odyseja" Homera i inne. Natomiast w tej części został nakłoniony przez ojca do przeczytania innej książki, a mianowicie przygód Sherlocka Holmesa. Ignaś odkrywa w sobie pasje detektywistyczne. Śledzi i podsłuchuje Laurę na polecenie dziadka Borejko.Senior rodu jest przeciwny związkowi Tygryska z Wolfim, gdyż uważa, że nie będzie ona z nim szczęśliwa. Nie ma on zaufania do rodziny Schoppe. Osoby, które czytały wcześniejsze części ,,Jeżycjady" z pewnością wiedzą co jest tego powodem. A innych wtajemniczę. Mianowicie, siostra Laury związała się z bratem Wolfiego, Fryderykiem. Zaszła w ciążę, natomiast on uciekł od obowiązku bycia ojcem. Lecz ostatecznie wrócił i zajął się rodziną, czyli Różą i maleńką Milą. 
Natomiast w tej książce przede wszystkim ukazane są losy Laury i Wolfiego. Planują oni potajemnie wziąć ze sobą ślub, gdyż dziadek Borejko odmówił swojej zgody na ten związek. A jak to się dokładnie potoczy... tego już nie zdradzę. 

Czy ich związek przetrwa?
Kim będzie tajemniczy gość ?
Jak skończy się przyjazd Trolli? ( obiektu westchnień Józinka, syna Idy)
Czy Fryderyk i Róża pobiorą się?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej cudownej powieści. 

Udostępnij:

1 komentarz:

  1. Prawie wszystkie powieści pani Musierowicz są cudne.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com