niedziela, 8 grudnia 2013

,,Minimalizm jako sposób na życie w dobrobycie" Emil Borkowicz.


Powyższa książka nie jest dostępna w księgarniach. Można ją kupić u samego autora wysyłając do niego wiadomość na lubimyczytac.pl, na allegro, na poczytajto.pl, a więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej autora: http://borkowicz.wordpress.com/.
A teraz postaram się w skrócie przybliżyć Wam tematykę książki.

Tematem jest minimalizm. Autor definiuje to jako sztukę czerpania radości z posiadania niewielkiej ilości przedmiotów w domu. Np. kosmetyków, książek, krzeseł, telewizorów. 
Pozwala czytelnikowi wyrobić własne zdanie na temat minimalizmu. Nie narzuca tego stylu życia, ale pozwala zastanowić się nad swoim życiem. Gdy czyta się jego książkę to porównuje się zasady minimalizmu z własnym życiem. Zauważa się ilość zbędnych przedmiotów w swoim otoczeniu.
Z pewnością nie rozstałabym się z ilością książek na mojej półce. Ale zastanowiłabym się nad ilością ubrań i kubków do herbatki. Uwielbiam kupować kubki i dopiero po przeczytaniu tej książki zauważyłam, że nie potrzebuje tyle kubków. Chociaż wszystkich używam co jakiś czas. 
Ta książka zawiera przykłady przedmiotów niezbędnych do życia i zbędnych; zbiór mądrości powiązanych z minimalizmem. Posiada także sposób patrzenia minimalisty na świat. Zachęca również do godnego organizowania swojego czasu i nie marnowanie go, np. na oglądanie telewizji. 
Zachęca do uprawiania sportu, oszczędzania. 
Uważam, że każdy powinien przeczytać tę książkę. Skłania do refleksji, przemyśleń i zastanowienia się nad własnym trybem życia. Dzięki niej możemy odpowiedzieć sobie na pewne pytania.

Czy nasze życie nie jest zagracone poprzez zbędne przedmioty?
Czy posiadamy przedmioty, których wgl nie używamy?
Czy nie marnujemy swojego cennego czasu na zbędne czynności?


Udostępnij:

2 komentarze:

  1. Brzmi ciekawie. Jak się pojawi w księgarniach, to może zerknę. Jak na razie, za dużo u mnie książek na przeczytanie czeka...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiem czy będzie dostępna w księgarniach, ale zachęcam do zakupu u samego autora :D Namiary zamieściłam w poście ; )

      Usuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com