czwartek, 26 grudnia 2013

,,Hotel Bertram"

www.filmweb.pl
,,W tytułowym, dobrym angielskim hotelu gości grupa jakże różnych od siebie osób. Każdy przyjezdny zajmuje się swoimi sprawami. Każdy z wyjątkiem uroczej starszej pani, ulubienicy Agathy Christie... Przebojowa Panna Marple (Geraldine McEwan) jest wyjątkowo uważną osobą. Kiedy w hotelu dochodzi do zabójstwa pokojówki, a policja niewiele sobie robi z tej zbrodni, Marple postanawia wkroczyć do akcji. Wśród pracowników znajduje sprzymierzeńca, koleżankę nieboszczki, pokojówkę Jane (Martine McCutcheon). Tak rozpoczyna się kolejna kryminalna opowieść o zagadce, którą musi rozwiązać panna Marple. "
www.alekinoplus.pl
Zagadkę kryminalną rozwiązuje niezawodna starsza kobieta, panna Marple. 
Przyjeżdża do Hotelu Bertram, którego dawno nie widziała, a chciałaby przypomnieć sobie czasy młodości. Ma towarzyszyć swojej znajomej, która w najbliższym czasie ma brać udział w odczytaniu testamentu. Niestety nie dostaje ona żadnego wartościowego i jest jej bardzo przykro z tego powodu. 
W czasie pobytu starszej pani, jej przyjaciółki i kilku sławnych postaci dochodzi do zamordowania młodej pokojówki. Nie wiadomo kto i dlaczego dokonał tego mordu. Denatka jest elegancko ubrana, co jest dowodem na to, że prawdopodobnie była szantażowana.


www.alekinoplus.pl
Zagadkę rozwiązuje niezawodna panna Marple, pokojówka Jane oraz policjant ( sierżant ). Sprawdzają każdy trop, który prowadzi ich do celu. W czasie dochodzenia dochodzi do zniknięcia kanonika Pennyfathera, zamordowania Mikeya ( portiera ) oraz strzelaniny, której obiektem jest córka Bess. 


www.alekinoplus.pl
Oczywiście nie zdradzę Wam jak kończy się zagadka, ale mogę zaświadczyć, że ekranizacja jest lepsza od książki. Czytałam książkę, a więc wiem, że w filmie więcej się dzieje. 
Polecam wielbicielom kryminałów oraz fanom Agathy Christie ;) Udostępnij:

2 komentarze:

  1. Naprawdę film lepszy od książki? To się rzadko zdarza :) Nie czytałam, ale mam w planach, natomiast film jest jednym z moich ulubionych z panną Marple.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Naprawdę. W filmie jest zamordowana pokojówka i jedna z innych pokojówek pomaga w rozwiązaniu sprawy no i jest wątek miłosny. Natomiast w książce sprawa toczy się tylko wokół kanonika, nie ma szczególnego udziału pokojówek i nie ma wątku miłosnego.

      Usuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com