poniedziałek, 12 maja 2014

Książki Emily Gifiin

Przeczytałam jedną książkę tej autorki i jestem pod ogromnym wrażeniem jej twórczości. Podoba mi się styl pisania i tematy, które porusza. Czytałam wiele recenzji dotyczących jej powieści i spodobała mi się tematyka. Po pierwszej przeczytanej książki podoba mi się to, iż jej dzieła czyta się lekko i przyjemnie. Z ciekawością i sprawia to ogromną przyjemność.

A więc wypiszę teraz wszystkie książki tej autorki : ) Zawsze jak zagłębiam się w dzieła danego autora to lubię wypisać sobie jakie ma książki na swoim koncie : >


,,Przebojowa Darcy i rozważna Rachel są najlepszymi przyjaciółkami. Mimo różnic charakterów darzą się pełnym zaufaniem. Jedna noc wszystko zmienia. Kiedy Rachel budzi się u boku Deksa, narzeczonego Darcy, wie, że nic już nie będzie takie jak dawniej. Bo Rachel zakochuje się w Deksie, a data jego ślubu z Darcy jest coraz bliższa..."


,,Mówią, że czas leczy rany.
Mówią, że lekarstwem na złamane serce jest nowa miłość.
Mówią, że wszystko dobre, co się dobrze kończy.

Życie Darcy w jednej chwili rozpada się na drobne kawałeczki. Narzeczony porzuca ją tydzień przed ślubem, na domiar złego odchodzi z jej najlepszą przyjaciółką. Darcy obwinia obydwoje o rozpad swojego związku, choć sama ma romans i spodziewa się dziecka."


,,Czy trzeba wybierać między dziećmi a karierą?
Czy w miłości mają sens niezrywalne umowy?
Czy w życiu warto mówić "nigdy"?

Claudia i Ben są szczęśliwym małżeństwem. Nie chcą mieć dzieci, realizują się w pracy i w życiu towarzyskim. Kiedy jednak w domu ich przyjaciół pojawia się niemowlę, w Benie coś pęka. Pragnie zostać ojcem. Jak w tej sytuacji zachowa się Claudia? Czy ich małżeństwo wytrzyma tę próbę?"


,,Gdyby pewnego dnia Twój największy sekret wyszedł na jaw?
Gdyby pewnego dnia przeszłość wróciła i zmieniła wszystko?
Gdybyś pewnego dnia dostała szansę, by odbudować najważniejszą więź w swoim życiu?

Pewnego dnia w drzwiach Marianne staje osiemnastoletnia Kirby. Jedno spojrzenie wystarcza i Marianne wie, że odnalazła ją córka. Jej idealny świat rozpada się, a wspomnienia o młodzieńczej namiętności ożywają.
Czy Marianne i Kirby zbliżą się do siebie? Czy zrozumieją, czego chcą? Czy wreszcie odważą się pójść za głosem serca?"


,,Podobno siedem to szczęśliwa liczba. Podobno charakter człowieka zmienia się co siedem lat. Podobno wiele małżeństw rozpada się po siedmiu latach. Tessa i Nick Russo zakochali się od pierwszego wejrzenia. Teraz są już siedem lat i dwoje dzieci później. Kiedy w rocznicę ich ślubu romantyczną kolację przerywa telefon ze szpitala, żadne z nich nawet nie domyśla się, ile może się zmienić. Tego wieczoru doktor Russo spotyka Valerie."


,,Ślub bierze się z miłości i z wiarą we wspólną przyszłość z ukochanym mężczyzną.
A jeśli to za mało?
A jeśli kochamy więcej niż raz?

Sto dni po ślubie Ellen spotyka Leo, swoją dawną wielką miłość. Ożywają uczucia ukryte głęboko w sercu. I budzą się wątpliwości – czy podjęła dobrą decyzję? Czy jej mąż Andy jest tym jedynym, z którym pragnie spędzić resztę życia? Czy małżeństwo z nim jest spełnieniem jej marzeń?",,A jeśli ten jedyny, którego pragniesz, nie jest tym, którego powinnaś kochać...
Czasem wymarzony książę z bajki okazuje się wielką pomyłką.
Czasem ktoś, kto miał kochać, głęboko rani.
Czasem miłość rodzi się tam, gdzie nikt się jej nie spodziewa.

W życiu Shei wszystko jest pokręcone. Zamiast chodzić z matką na proszone obiadki, woli oglądać mecze. Zamiast cieszyć się, że ma chłopaka, który jest obiektem powszechnych westchnień, zastanawia się, czy to na pewno ten jeden jedyny. A jeśli nie on, to kto? I dlaczego nowe uczucie jest takie trudne?

Czy Shea wybierze lojalność i przyjaźń, czy odważy się postawić wszystko na miłość?"

Udostępnij:

10 komentarzy:

 1. Kolejna autorka, która czeka na swoją kolej u mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę w końcu wziąć się za książki tej Autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam wszystkich książek Emily Giffin, ale te które czytałam, wspominam bardzo dobrze. Pamiętam, że "Coś pożyczonego" albo "Coś niebieskiego" czytałam podczas jakiegoś mega-zwalającego z nóg przeziębienia. Nic innego nie wchodziło do głowy, a ta książka nadawała się idealnie. Pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne okładki, a na zapoznanie się z książkami Emily mam wielką chęć!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe pozycje. Nabrałam ochoty na lekturę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam nic tej autorki. Może czas to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam cztery z powyższych: "Coś pożyczonego", "Coś niebieskiego", "Dziecioodporną" oraz "Sto dni po ślubie". Nie pamiętam już dokładnie swoich odczuć, ale raczej wspominam je dobrze, chociaż nie wszystkie były tak samo zachwycające.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam żadnej z tych książek, ale mam nadzieje to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja czytałam "dziecioodporną", a "Siedem lat później" nie skończyłam czytać.
  "Pewnego dnia" jeszcze bym przeczytała.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com