sobota, 26 kwietnia 2014

,,Porwanie premiera" i ,,Gwiazda zachodu"

 

,,Porwanie premiera"

Angielski premier zostaje porwany. Za pierwszym razem się nie udało, ale za drugim już tak. Śledztwo prowadzi inspektor Japp, który wzywa do pomocy Poirota. Poirot ma szybko odnaleźć premiera, bo ten ma wziąć udział w kongresie, na którym ma być poruszona sprawa zbrojenia się niemieckiego wojska. Premier jest jedyną osobą która może powstrzymać Niemców przez planami militarnymi.

,,Gwiazda zachodu"

Poirot oczekuje na spotkanie z jedną z najsłynniejszych belgijskich gwiazd filmowych. Niestety nie dochodzi do wizyty. Później Poirot odbywa z ową aktorką rozmowę, podczas której dowiaduje się, że była ona nękana anonimami. Grożą jej kradzieżą bezcennego diamentu. W międzyczasie kontaktuje się z Poirotem kolejna kobieta, która jest właścicielką duplikatu diamentu do aktorki. Ona również otrzymuje anonimowe pogróżki. Po pewnym czasie znikają oba diamenty. Poirot stara się rozwiązać zagadkę : )

Polecam : )
Udostępnij:

7 komentarzy:

 1. Mój ulubiony detektyw - mały Belg.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę zacząć oglądać ten serial systematycznie a nie tylko w telewizji jak trafię na odcinek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Christie i Poirota. W czasie praktyk w gimnazjum, omawiałam akurat "12 prac Herkulesa" i w kontrze do filmów serdecznie Ci polecam książkę :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na półce akurat tego tej książki, ale jest okazja wybrać się do księgarni <3

   Usuń
 4. Nie widziałam :) ach, jakie ja mam duże zaległości z Poirotem. Aż mi z tego powodu źle. Będzie majówka, będzie nadrabianie :D

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com