niedziela, 27 kwietnia 2014

Dzieła podróżnicze : )

Mam w planach zapoznanie się z dziełami literackimi związanymi z podróżami i odkrywaniem świata. Myślę, że więcej dowiem się właśnie z takich książek aniżeli z podręczników szkolnych. Wiedza o ciekawych zakątkach świata zaczerpnięta z lekcji, szybko umyka. Zapomina się wiele szczegółów. Natomiast książki przyrodnicze są napisane prostym stylem i łatwiej zrozumieć co chciał przekazać autor. Nie ma górnolotnego bełkotu. 

Książki podróżnicze pisze: Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska. 
Na pewno jest więcej autorów tego typu książek, ale jak na razie skupiłam się na tych. Niedawno kupiłam książkę ,,Kenia" Wojciechowskiej i mam zamiar zapoznać się z tym dziełem. To mała książeczka z różnymi zdjęciami z tamtych zakątków. Nie czytałam jej jeszcze, ale jestem pełna optymizmu. Uważam, że spodoba mi się jej styl pisania, ale więcej będę mogła powiedzieć po lekturze.

Co do W.Cejrowskiego to niewiele mogę powiedzieć, bo nie czytałam ani jednej jego książki. Mam jedną na półce, ale czeka na swoją kolej do lektury. Widziałam natomiast program, który prowadzi Cejrowski i bardzo podobało mi się to, że ciekawie opowiadał o różnych krajach i z poczuciem humoru. Dzięki temu ciekawiej się ogląda i człowiek nie nudzi się. Nie lubię programów przyrodniczych, w których tylko monotonnie mówią. Usypia mnie to po prostu. A Cejrowski opowiada ciekawie. Nie widziałam wielu odcinków z jego udziałem, ale jest to do nadrobienia : )

W telewizji kiedyś był program, w którym gościem była Pawlikowska i byłam pod wrażeniem jej wiedzy. Widać było, że uwielbia to co robi i sprawa jej to ogromną przyjemność. Pani Beata napisała kilka książek podróżniczych, ale nie miałam przyjemności zapoznać się z nimi. Natomiast wydała kilka innych mądrych książek. No dwie przeczytałam, a mianowicie: ,,Planeta dobrych myśli" i ,,Jestem Bogiem podświadomości".
Udostępnij:

6 komentarzy:

 1. W kolejce do czytania mam "Gringo wśród dzikich plemion", więc za niedługo będzie można wypatrywać recenzji na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki Wojciecha Cejrowskiego są bardzo zabawne, głównie dzięki przypisom niejakiej Heleny Trojańskiej. :)
  Beaty Pawlikowskiej nie lubię i raczej się już do niej nie przekonam, zaś Martynę Wojciechowską znam tylko z jej programów telewizyjnych, które bardzo lubię. Mam nadzieję, że jej książki są równie dobre.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super tematyka. Też lubię takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię czytać książki podróżnicze. Obecnie mam jedną w kolejce - "Afrykański polonez" Cypriana Kosińskiego

  OdpowiedzUsuń
 5. Beaty Pawlikowskiej czytałam na razie tylko "W Dżungli podświadomości" z serii psychologicznej. Polecam.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubie takie książki, ale o wiele bardziej niż proste relacje z podróży cenię opowieści w których podróż jest celem sama w sobie, początkiem i końcem zmian. W tle za zabawą , marzeniami, kuchnią i prawdziwym życiem. Opowieści o życiu w kontekście podróży, i to zarówno począwszy od powieści Jack Kerouaca aż po lekkie optymistyczne książki w stylu jak "pod słońcem Toskanii"

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com