sobota, 12 kwietnia 2014

,,Dama w woalce" i ,,Zaginiona kopalnia"

 

No i nasz kochany Poirot. Dawno nie tworzyłam postów, ale już naprawiam ten błąd : >
Myślę, że w najbliższym czasie trochę urozmaicę blog, gdyż będę miała więcej czasu. Nie tylko na czytanie, ale również na pisanie i myślenie.

,,Dama w woalce"

Poirota odwiedza pewna kobieta, która zakrywa swoją twarz pod woalką, ale niestety nie zastaje go. Prosi, aby Poirot odwiedził ją w jej hotelu. Poirotowi i Hastingsowi przedstawia się jako Lady Millicent. Ma problem, gdyż chce poślubić sławnego człowieka, lecz od pewnego czasu pada ofiarą szantażysty. Grozi ujawnieniem listu, który może zniszczyć jej reputację. Poirot odkrywa prawdę, ale okazuje się, że sama Lady Millicent jest nie bez winy. Okłamała Poirota, bo m.in. nie ujawniła swojego prawdziwego nazwiska. 

,,Zaginiona kopalnia"

Poirot wraz ze swoim przyjacielem Hastingsem gra w ,,Monopol". Niestety partyjkę przerywa wizyta prezesa londyńsko-szanghajskiego banku, Lorda Pearsona. Prezes prosi, aby Poirot odnalazł chińskiego biznesmena Han Wu Linga. Ling zaginął, ale wkrótce zostaje znaleziony martwy :>Udostępnij:

6 komentarzy:

 1. Co tu dużo mówić - uwielbiam małego Belga.

  OdpowiedzUsuń
 2. jak można nie lubić pana Poirot, przecież mimo tych wszystkich przestępstw, które usiłuje rozwikłać, jego świat jest taki fascynujący i elegancki :) życzę dużo wolnego czasu na czytanie, oglądanie i myślenie!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Poirota! A link do twojej recenzji udostępniłam na facebooku na stronie bloga "Na tropie Agathy" https://www.facebook.com/pages/H%C3%A9rcules-Poirot/222353417800811?ref=hl
  Jednocześnie zapraszam do udziału w konkursie facebookowym http://na-tropie-agathy.blogspot.com/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com