środa, 16 września 2015

,,Ostatni szczegół" Harlan Coben


Tytuł: ,,Ostatni szczegół"
Tytuł oryginału: ,,The final detail"
Autor: Harlan Coben
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: ,,Albatros"

Kolejny raz złapałam za książkę Cobena. Na początku spotykamy Myrona na wyspie z Terese. Poznałam ją już w kolejnych częściach, a więc co nieco wiedziałam o ich tajemniczej podróży na Karaiby. Obydwoje mieli problemy z pogodzeniem się z rozterkami życiowymi. Nie rozmawiali na ten temat. Nie zwierzali się sobie. Po prostu spędzali ze sobą czas i często uprawiali seks. Natomiast te chwile nie trwały długo. Pewnego dnia po Myrona przypływa Win. Wspólniczka Bolitara, Esperanza została aresztowana. Okazuje się, jest podejrzana o to, że zamordowała jednego z klientów, znanego bejsbolistę - Clu Haida. Myronowi i Winowi nie jest łatwo oczyścić przyjaciółkę z zarzutów. Esperanza nie chce składać wyjaśnień,a jej prawniczka również nie chce pomóc. Nawet żona Haida nie chce drążyć sprawy. 

Książki Cobena czyta się szybko i przyjemnie. A zakończenia zaskakują. W przypadku tej książki było tak samo. Nie udało mi znaleźć mordercy, ale nie cierpię z tego powodu. Najważniejsza jest przyjemność z lektury. Pewnie niedługo znów wezmę do rąk książkę Cobena, ale jak na razie mam ochotę na coś innego. Chcę spróbować tytuły autorów, z którymi nie miałam styczności lub czytałam jedną książkę. Nadarzyła się okazja, gdyż dostałam na urodziny książkę, o której nie słyszałam. Ani o utworze, ani o autorze. Jak na razie jestem z lektury zadowolona. Obecnie czytam ,,Niewinny" Davida Baldacci. Zobaczymy jak to będzie dalej. 

Przeczytałam: 


Jakoś sama nie mogę czytać swoich dawnych wrażeń z lektur. Może teraz wkładam w pisanie wiecej serca :)

Pozdrawiam :)
Udostępnij:

7 komentarzy:

 1. Trzeba sobie robić przerwy, gdyż czytanie książek jednego autora cały czas, może znudzić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę koniecznie przeczytać coś Cobena ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Coben jest jednym z moich ulubionych pisarzy, zachęciłam do lektury jego książek całą rodzinę mojego chłopaka, także no talent gość ma :) Zdecydowanie uwielbiam jego ksiażki z Myronem Bolitarem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej,
  Nie czytałam żadnej książki tego autora, gdyż przeważnie mam w ręku fantastykę i historię. Może jak będę w bibliotece to ją sprawdzę ;)

  moda-i-ksiazki-zizi.blogspot.com

  Czekam na nn.
  Pozdrawiam Zizi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam wszystkie książki Cobena ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze prozy Cobena. Jakoś kryminały niekoniecznie za mną chodzą :]

  OdpowiedzUsuń
 7. Od 1 stycznia Wyzwanie biblioteczne, prowadzone do tej pory przez Martę Kor, będzie pod moimi skrzydłami. Już teraz zapraszam do zapoznania się z zasadami Wyzwania - http://monweg.blog.onet.pl/wyzwanie-biblioteczne/, jak również zapraszam gorąco do uczestnictwa.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com