środa, 13 kwietnia 2016

,,Ciało" Tess Gerritsen.Tytuł: ,,Ciało"
Autor: Tess Gerritsen.
Liczba stron: 308
Wydawnictwo: ,,Albatros"

Przez dłuższy czas nie brałam do czytania żadnej książki. A jeśli już naszło mnie na czytanie to czekały mnie obowiązki i nie mogłam skupić się na lekturze. Pamiętam, że udało mi się przeczytać ,,Feblik" M.Musierowicz. Trudno byłoby mi teraz napisać cokolwiek o tej książce. Wiem na pewno, że podobała mi się i nie mogę się doczekać ,,Ciotki Zgryzotki". Cudowną przygodą byłoby zatopienie się w świecie rodzinki Borejko. 

Natomiast nie o tym chciałam dziś pisać. Całkiem niedawno naszła mnie ochota na książkę Tess Gerritsen i poleciałam do księgarni. Mój wybór padł na ,,Ciało". Opis zachęcający, sami zobaczcie:

,,Zwłoki młodej dziewczyny przywiezionej do prosektorium nie zdradzają żadnych widocznych urazów ani śladów przemocy. Lekarka sądowa Kat Novak przypuszcza, że ofiara mogła przedawkować narkotyki. 

Numer telefonu na opakowaniu zapałek znalezionym w zaciśniętej dłoni zmarłej prowadzi do prezesa korporacji farmaceutycznej. Ten jednak zaprzecza, by miał z denatką coś wspólnego.

Wkrótce w tym samym rejonie Bostonu zostaje znalezione ciało innej kobiety, a w szpitalu umiera kolejna ofiara przedawkowania. Kat podejrzewa, że tajemnicze zgony mogą być dziełem seryjnego mordercy, prawdopodobnie wpływowego obywatela miasta. Kiedy jej dom wylatuje w powietrze, nabiera pewności, że jest na właściwym tropie, a zabójca znajduje się bliżej, niż mogłaby przypuszczać."

Podeszłam do tej książki z przyjemnością, gdyż miałam już okazję zapoznać się z twórczością autorki i wyrobić sobie na ich temat pozytywną opinię. ,,Ciało" zaciekawia od samego początku czytania, a emocje i zaangażowanie głównej bohaterki sprawiają, że nie ma się ochoty na cokolwiek innego niż poznawanie dalszych losów i odgadnięcie zagadki. Pojawia się tutaj nie tylko wątek kryminalny, ale również miłosny i rodzicielski. 
Spotykamy tu ojczyma ( prezesa korporacji farmaceutycznej), który nie miał dobrego kontaktu z pasierbicą i ta uciekła z domu. Martwi się o dziewczynę pomimo, iż jest ona już osobą pełnoletnią i może sama decydować o swoim życiu. Popełnił wiele błędów rodzicielskich, ale to nie skreśla go. Chce odbudować prawidłowe relacje, ale przede wszystkim chce wiedzieć, że ona żyje. Dlatego po telefonie Kat Novak jest zaniepokojony. Sądzi, że to jego pasierbica zmarła. Sam fakt, że jego numer został zapisany na pudełku zapałek jest dziwny. Wzbudza to oczywiście czujność doktor Novak i stara się ona rozwikłać zagadkę. Policja nie jest tak zainteresowana sprawą jak właśnie lekarka. Ponadto prokurator także nie pała chęcią rozwinięcia sprawy, gdyż owe morderstwa dotyczą dzielnicy, od której władze chcą się odgrodzić, a ponadto ma ważniejsze sprawy na głowie jak polityka.
Wątek miłosny pojawia się pomiędzy Kat a wspomnianym ojczymem, czyli Adamem. Dzieli ich wiele, ale łączy rodzące się uczucie. On - bogaty mężczyzna poruszający się pośród wpływowych ludzi, ona - pani doktor mieszkająca na obrzeżach miasta, unikająca szumu towarzyskiego. Wychowała się w całkiem innych warunkach aniżeli Adam. Czy dane im będzie zbudować solidny związek pomimo wielu różnic. Czy dwa światy połączą się w jeden? 
Rozwiązanie zagadki kryminalnej w moich wywodach jest oczywiście owiane tajemnicą. Natomiast mogę zdradzić, iż będzie to przyjemna dawka dobrego kryminału. Zaskakujące zakończenie będzie tu raczej największą zachętą. Takie książki najbardziej lubię. Kryminał połączony z romansem. Ale musi być dobry. A tu sądzę, że śmiało można tak powiedzieć. 


Zachęcam do lektury :)

Inne przeczytane przeze mnie książki Tess Gerritsen:


Pozdrawiam !

Udostępnij:

5 komentarzy:

 1. Lubię zaskakujące zakończenia, chyba jak wszyscy, więc jak tylko dostanie się w moje ręce to przeczytam :) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej książki Gerritsen akurat nie czytałam :) Lubię jej prozę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam, całkiem niezła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej akurat nie czytałam, ale dwie już za mną i to pierwsze podejście z Prawem krwi niezbyt się udało, ale za to Igrając z ogniem już bardziej. Co do tej powieści, jeszcze muszę się zastanowić. ;)
  Dziękuję za odwiedziny i oczywiście zapraszam Cię ponownie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Prawo krwi" podobało mi się, ale ,,Igrając z ogniem" jeszcze nie czytałam. Również dziękuje za odwiedziny i zapraszam ponownie :)
   Pozdrawiam

   Usuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com