niedziela, 20 lipca 2014

,,Śmiertelne napięcie"


,,Śmiertelne napięcie" jest pierwszą książką autorki, którą przeczytałam. Zaciekawiła mnie od pierwszej strony i zastanawiałam się jak zostanie rozwiązana zagadka. Tę książkę czyta się lekko i przyjemnie z umiarkowanym napięciem. Nie napiszę, że mnie zachwyciła, ale z pewnością spodobał mi się styl pisania tej autorki. Kiedyś myliłam i cały czas mówiłam, że autorem jest mężczyzna, a nie kobieta, ale już nie popełniam tego błędu. Maggie jest agentką FBI i przyjaźni się z Benem Plattem. Znają się od jakiegoś czasu, ale boją się poprzez swoje głębsze uczucie zniszczyć przyjaźni. Ale ta sprawa rozwiąże się wraz z zagadką kryminalną, cierpliwości. Rozwiązywane są sprawy kryminalne, które w jakiś sposób są ze sobą połączone. Od początku nie wiadomo jak, ale na końcu wszystko się wyjaśnia. 
Maggie zostaje wezwana do zbadania sprawy dotyczącej zabijania krów. Nie zostają one uśmiercane w zwykły sposób. Krowa, do której wezwana jest Maggie i jej pomocnik ma: obcięte genitalia, ucięte lewe ucho i wyssaną krew. Straszne prawda? Długo nad tymi zwłokami nie ślęczą, gdyż okazuje się, że niedaleko doszło do wypadku. Grupka młodzieży wybrała się do lasu i była pod wpływem narkotyku, a dokładniej szałwii boskiej. Po niej mają halucynacje i widzą fajerwerki na niebie. Zostają rażeni prądem i dwie osoby giną. Przed śmiercią widzą jakiegoś stwora z czerwonymi oczami. Co dziwne, dzieciaki które przeżyły nie mają lekko. Jeden popełnia samobójstwo, dwie dziewczyny giną w wypadku samochodowym, a chłopca leżącego w szpitalu ktoś chce udusić. Maggie jest obca w tym miasteczku i praktycznie to ona rozwiązuje najintensywniej tę zagadkę. Miejscowy szeryf podchodzi do tej sprawy na luzie. 
W międzyczasie w szkołach choruje duża grupa dzieci. Po zjedzeniu posiłku wymiotują, mają biegunkę itd. Prawdopodobnie jest winna wołowina, do której dodawane są bakterie. Trudno rozwiązać tą sprawę, ale Ben z kolegą poradzą sobie. 

Książka bierze udział w wyzwaniach literackich:
Zapraszam do odwiedzenia mnie na facebooku :> Udostępnij:

6 komentarzy:

 1. Nawet mam tę książkę na półce w domu :) Ostatnio recenzowałam inną książkę Kavy = "Ostateczny cel"

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam nic tego autora, ale postaram się to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym przeczytała. Zapraszam do siebie. Bylabym bardzo wdzieczna gdybys poklikala w linki pod zdjęciami. Bardzo mi na tym zależy. patyskaa.blogspot.be

  OdpowiedzUsuń
 4. Też tak myślałam, że to facet, do czasu gdy zaczęłam czytam. Ma typowo kobiecy sposób narracji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ochotę zapoznać się z dłuższą prozą autorki, bo do tej pory czytałam tylko jej opowiadanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. widać po blogach, że Kava powoli znowu wraca do łask. też będę musiała dać jej szansę.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com