sobota, 19 lipca 2014

Mądrości z ,,Alchemika" cz. 1

,,To jest to, co zawsze pragnąłeś robić. Każdy z nas we wczesnej młodości wie dobrze, jaka jest jego Własna Legenda. W tym okresie życia wszystko jest jasne, wszystko jest możliwe, ludzie nie boją się ani pragnień, ani marzeń o tym, co chcieliby w życiu osiągnąć. Jednak w miarę upływu czasu jakaś tajemnicza siła stara się dowieść za wszelką cenę, że spełnienie Własnej Legendy jest niemożliwe."

Hmm sądzę, że ta myśl stara się przekazać nam, iż własny los dzierżymy we własnych rękach. To my odpowiadamy za swoje postępowanie, za swoją drogę życia, za przyszłość. A tzw. kłody nam rzucane są po to aby je przezwyciężyć. Starają się nam przeszkodzić w dążeniu do celu, ale nie pozwólmy im na to.

,,To są siły które na pierwszy rzut oka wydają się złe, ale tak naprawdę uczą cię, jak tworzyć Własna Legendę. Przygotowują twojego ducha i twoją wole, bo na tej planecie istnieje jedna wielka prawda: kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to, że pragnienie owo zrodziło się w Duszy Wszechświata. I spełnienie tego pragnienia to twoja misja na ziemi."

Tak naprawdę przeszkody stawiane nam przez życie mają nam pomóc, a nie utrudnić życie. Pozwalają na zdobycie doświadczenia. Pomagają. Gdyby wszystko było takie kolorowe to życie stałoby się nudne i przewidywalne.

,,Dusza Wszechświata żywi się szczęściem ludzi. Albo ich nieszczęściem, zawiścią, zazdrością. Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko bowiem jest jednością. I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

Te słowa starają się nam przekazać słowa pocieszenia. Pragnąc czegoś bardzo mocno osiągniemy swój cel, bo Wszechświat stara się dopomóc człowiekowi. Może nie zawsze jest to dostrzegalne, ale tak jest. Tak więc chwilowe trudne dni nie przekreślą dążenia człowieka do spełnienia Własnej Legendy, a jedynie pomogą w wytworzeniu odpowiedniego doświadczenia życiowego. Będziemy wtedy odporniejsi na ,,kłody".

,,Ludzie bardzo wcześnie poznają sens swojego istnienia... Może dlatego też wcześnie się go wyrzekają. Ale taki jest ten świat." Dobre wieści dla ulubieńców A.Christie :>
<3
Udostępnij:

2 komentarze:

  1. Czytałam Alchemika z 10 lat temu, cieszę się, że mi przypomniałaś najlepsze cytaty :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ,,Alchemika" właśnie lubię ta kilka mądrych zdań. To początek takich mądrości: >

      Usuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com