środa, 19 lutego 2014

,,Upoważnienie do szczęścia" Katarzyna Grochola.


"Upoważnienie do szczęścia" Katarzyny Grocholi to zbiór opowiadań o miłości i przyjaźni. W codziennej krzątaninie nie zauważamy tego, co najważniejsze. A szczęście jest nieraz tuż obok nas, wystarczy po nie tylko sięgnąć.




Historyjka kobiety i mężczyzny, którzy znajdą się od dziecka i darzą się uczuciem. Nie jest to takie proste, bo on nie chce wyjechać do miasta i zostawić pracy, a ona nie chce sprowadzić się na wieś.


Monolog, w którym roztrzepana kobieta opowiada swoje przygody miłosne sądząc, że mówi to do dziennikarki z pisma kobiecego. Później okazuje się inaczej.


Historia o mężczyźnie, który powrócił do domu i zza drzwi sypialni dochodziły do niego charakterystyczne dźwięki rozkoszy. Kazał przyjść swojemu słudze, aby udał się w owe miejsce i zlikwidował kobietę, która nie była mu wierna. Ale nie wszystko okazuje się po jego myśli, źle ocenił zaistniałą sytuację. 


Opowieść o kobiecie, która jest w związku małżeńskim, ale nie odczuwa już miłości do męża. Koresponduje ze swoją dawną miłością i w walentynki leci do niego do Londynu. Ale w ostateczności uda jej się zachować szczęście, odnowić je.


Młoda Justyna wraz z matką wybiera się na wymarzony urlop. Poznaje przystojnego Mateusza i spędza z nim upojne chwile pod gołym niebem na plaży. Natomiast matka nie godzi się na to, aby jej córka zakochała się w kelnerze.


Natalię pozostawia ojciec. Matka do samej śmierci jest nieobecna, płacze i ostrzega córkę przed mężczyznami. Tłumaczy, aby liczyła wyłącznie na siebie. Natalia żyje w samotności, ale może pojawi się jakiś mężczyzna, który otoczy ją miłością i uczuciem. 


Ania dba o karierę, ale poświęca jej zbyt dużo czasu. Jest perfekcjonistą, ale zaniedbuje swoją matkę, przyjaciółkę oraz narzeczonego. W tym rozdzialiku jest ukazane jak poprzez własne ambicje można zostać osamotnionym człowiekiem. 


Historia mężczyzny, który nienawidzi kobiet. Nic dziwnego, gdy poznał kobietę, która doszczętnie wywróciła jego świat do góry nogami. Ma facet trudne życie przy boku swojej partnerki, bo musi znosić częste humorki :D

Ciekawy zbiór historyjek, które można przeczytać z przyjemnością. Bardzo mi się czyta :)

Polecam :D

Książka przeczytana w ramach wyzwań literackich:













Udostępnij:

7 komentarzy:

 1. Czytałam kiedyś ten zbiór opowiadań Grocholi. Bardzo miła lektura:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam książkę, na półce ale byłam przekonana, że opowiada ona o jednej historii, lubię opowiadania więc chyba skuszę się na ściągnięcie jej z półki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Grochola.... ta kobieta to ma dystans do świata ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam nigdy Grocholi i nie wiem czy kiedykolwiek się to zmieni. Nie jestem wielką fanką historii miłosnych, a i kojarzy mi się ta pani z kiepskimi komediami romantycznymi, więc może być ciężko przełamać uprzedzenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cenię sobie poczucie humoru Grocholi, ale nie przepadam za lekkimi obyczajówkami. Nie wiem, czy zdecyduję się przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię opowiadania i Grocholę, jestem zdecydowanie na tak!

  OdpowiedzUsuń
 7. Grochola jest jedną z tych autorek lekkiej literatury kobiecej, po której książki chętnie sięgam, choć największe wrażenie zrobiła na mnie zupełnie inna, bardzo bolesna powieść - "Trzepot skrzydeł".

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com