sobota, 27 września 2014

Zapowiedzi literackiePremiera: 5 listopad 2014r. 

,,„Nawet największa miłość może się zachwiać w cieniu tragedii”. 

Historia o nieprzemijające sile miłości, która wzruszyła miliony czytelników. Czy MaryAnne i David odnajdą drogę do wspólnego szczęścia?"


Premiera: 8 październik 2014r. 

,,Dwie kobiety. Matka i córka. Wzruszająca rozmowa o domu, patchworkach rodzinnych, miłości i zwykłych ludziach. 
Matka i córka. Dwie kobiety, a między nimi ocean.
Kochana Moja to szczera i wzruszająca rozmowa najbliższych sobie osób. Obie tęskniące kobiety, są tak daleko od siebie, mama w Polsce, a córka w Australii, a jednak tak blisko. Słowa są mocne, potrafią pokonać każdą odległość. 
Basiu, Kochana Moja, Mamo, Mamuś, Córeńko… to piękne tytuły wspaniałych opowieści. O domu, patchworkach rodzinnych, miłości, tolerancji, pięknie i życiu w zgodzie z sobą. O rzeczach prostych i tych, trochę bardziej skomplikowanych. Jak to w życiu.
Basia Grabowska: z mamą można rozmawiać o wszystkim. Tęsknię za nią. Zawsze miałyśmy tyle tematów do obgadania, a tu nagle ocean wyrósł miedzy nami, a wraz z nim różnica czasu. Co począć?  Pisać? No to piszemy. Dużo i na każdy temat. Bo Sami zobaczycie.
Małgorzata Kalicińska: Co za córę mam! Zawsze ceniłam Ją za mądrość, poczucie humoru i wrażliwość. To jest Piękny Człowiek. Tęsknię więc piszę - (trawestując Skaldów). To nasza rozmowa przez ocean. "


Premiera: 19 listopad 2014r. 

,,Jest taka noc w roku, trochę cudowna, przynajmniej wyjątkowa. W każdym mieście, na każdej uliczce mieszkają zwyczajni bohaterowie codziennego życia. Zapraszamy na ulicę Cichą 5, możecie zajrzeć przez jej rozświetlone okna.
Stare mieszkania kryją piękne historie. Świadectwa przemijających smutków, spełnionych marzeń, odnalezionych szczęść. Siedem mieszkań, siedem opowieści...
Zdradzany senator Karenin i jego piękna żona, ekscentryczna babcia, która od czarnych garsonek woli różowe sukienki, przystojny rzeźbiarz, który pragnie odzyskać swoje dzieci, mężczyzna, który dostał drugą szansę.
W każdym mieszkaniu pięknej starej kamienicy kryje się jakaś historia. Wszystkie opowieści spotykają się w Wigilię, na ulicy Cichej 5."


Premiera: 5 listopad 2014r. 

,,Julia nie spodziewała się, że jej małżeństwo skończy się tak szybko, a ukochana córka wybierze życie z ojcem. Nie wiedziała, która zdrada boli bardziej. Czyżby była aż tak naiwna, że nie zauważyła wcześniejszych sygnałów?
Walcząc z bólem i rozpaczą, postanawia szukać schronienia i siebie … w Bieszczadach. Nowe otoczenie, nowe znajomości i nowe wyzwania przyniosą wiele niespodzianek nie tylko jej samej, ale i jej ukochanym przyjaciółkom Kamili i Gosi.
"Przystań Julii", to trzecia i ostatnia – po "Ogrodzie Kamili" i "Zaciszu Gosi" – powieść z „serii kwiatowej” bestsellerowej autorki Katarzyny Michalak.  "


Premiera: 8 październik 2014 r. 

,,Policjantka Kat Donovan przeglądając profile na portalu randkowym, natrafia na zdjęcie byłego narzeczonego, który wiele lat temu złamał jej serce. Dawny ukochany nie chce jednak odnawiać znajomości. Wygląda na to, że Jeff jest powiązany z gangiem oszustów zajmujących się porywaniem, okradaniem i mordowaniem ludzi zwabionych wizją płomiennego romansu w internecie."


Premiera: 19 listopad 2014r. 

,,Trzy gwiazdy literatury młodzieżowej, z kultowym pisarzem, Johnem Greenem na czele, napisały na czas Gwiazdki trzy połączone ze sobą opowiadania.
Punktem wyjścia jest burza śnieżna, która w Wigilię kompletnie zasypuje miasteczko Gracetown. Na tle lśniących białych zasp pięknie prezentują się prezenty przewiązane wstążeczkami i kolorowe światełka połyskujące w nocy wśród wirujących płatków śniegu.
Śnieżyca zamienia małe górskie miasteczko w prawdziwie romantyczne ustronie. A przynajmniej tak się wydaje... Bo przecież przedzieranie się z unieruchomionego pociągu przez mroźne pustkowia zazwyczaj nie kończy się upojnym pocałunkiem z czarującym nieznajomym. I nikt nie oczekuje, że dzięki wyprawie przez metrowe zaspy do Waffle House uda się odkryć uczucie do wieloletniej przyjaciółki. Albo że powrót prawdziwej miłości rozpocznie się od nieprzyzwoicie wczesnej porannej zmiany w Starbucksie. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia Świąt, zdarzyć może się wszystko…"


Premiera: 8 październik 2014r. 

,,Zbigniew Cybulski, Edward Stachura, Wiesław Dymny, Teresa Tuszyńska – ich świetnie zapowiadające się kariery zniszczyło burzliwe życie prywatne, alkohol i często tragiczna, przedwczesna śmierć. W kolejnej książce z bestsellerowego cyklu o elitach PRL Sławomir Koper opowiada o niespełnionych nadziejach i ogromnych talentach, którym nigdy nie było dane się rozwinąć."


Udostępnij:

11 komentarzy:

 1. Czekam niecierpliwie na Cobena, ciekawe co tym razem wymyśli :)

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle ciekawych książek, tylko czasu za mało, aby je wszystkie poznać...

  OdpowiedzUsuń
 3. Cicha 5 i Przystań Julii - to moje typy i czekam na nie niecierpliwie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cicha 5 i W śnieżną noc ;) Jestem bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo ciekawych zapowiedzi ;) Będzie co czytać. Mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać wszystkie te książki i innym też tego życzę.
  Pozdrawiam :)
  http://lustrzananadzieja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. "Tęsknię za Tobą" oraz "Cicha 5" chętnie widziałabym na swojej półce :) W planach mam też zabrać się za "serię kwiatową" K. Michalak

  OdpowiedzUsuń
 7. Sparksa chętnie przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Każda książka trafia w mój gust, szczególnie dwie pierwsze i Coben :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj nie wiem czy coś znajdę dla siebie z tych zapowiedzi :)
  Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zainteresowała mnie książka "Tęsknię za tobą" :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com