poniedziałek, 9 czerwca 2014

,,Gra o Juliana"


Otrzymałam tę książkę całkiem niedawno na swoje imieniny. Nie słyszałam wcześniej o tej pozycji, ani o autorce dlatego byłam sceptycznie nastawiona. Natomiast po przeczytaniu opisu zaczęłam czytać. No i jak zaczęłam tak mnie pochłonęła. Może to nie na miejscu stwierdzenie, bo aż tak nie wciąga, ale zaciekawiła na pewno. 


Główną bohaterką jest Raye, bardzo zdolna uczennica, która pochodzi z niezamożnej i ciepłej rodziny. Przyjaźni się z Natalią. Raye i jej koleżanka nie są zauważane w szkole, a sama Raye uważana jest za typowego kujona, który nic innego nie robi tylko się uczy. Nie zważa nawet na swój ubiór. Raye chciałaby być jak znana w całej szkole, Ella. Jest to trudne do zrealizowania, ale poniekąd się udaje. Raye i Natalia stworzyły w Internecie fikcyjną postać o imieniu Elizabeth. Elizabeth jest idealna i ma najpopularniejszych znajomych. Pewnego dnia Ella prosi o pomoc Raye w nauce. Raye chcąc przypodobać się koleżance wyjawia jej pomysł, który wcieliła w życie, a Ella chce to wykorzystać, aby zemścić się na Julianie. Natomiast wszystko wymyka się spod kontroli i obraca się przeciwko Raye. Cicha, szara myszka staje się pośmiewiskiem całej szkoły, a Julian... . Wątek miłosny jest ; )

Mądra książka o tym, że na świecie ludzie, którzy udając przyjaciół wcale nie są fair. Dlatego trzeba patrzeć na świat z szeroko otwartymi oczami : )

Książka bierze udział w wyzwaniach literackich:Polecam : )


Udostępnij:

3 komentarze:

  1. Skusiłabym się, fabuła nie jest mi obca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fabuła wydaje się być bardzo intrygująca. Może się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com