niedziela, 31 lipca 2016

,,Trzy siostry" Nora Roberts


Tytuł: ,,Trzy siostry"
Autor: Nora Roberts

,,Daniel, senior rodu MacGregorów, marzy o tym, by szczęśliwie wydać za mąż trzy najstarsze wnuczki: Laurę, Amelię i Julię. Pierwsza jest adwokatem, druga robi specjalizację z chirurgii, trzecia odnosi sukcesy jako agentka obrotu nieruchomościami. Wszystkie trzy są atrakcyjne, ale tak zajęte karierą, że żadna z nich nawet nie myśli o założeniu rodziny. Mało tego, zdają się wręcz unikać mężczyzn! A może nie potrafią znaleźć sobie odpowiednich partnerów? Daniel ma na oku trzech interesujących mężczyzn, za których chętnie wydałby ukochane wnuczki. Postanawia zabawić się w swata..."

Trzy siostry. A dokładniej, kuzynki razem mieszkające w jednym domu. Pochodzą z bardzo licznej i wpływowej rodziny MacGregorów. Są wnuczkami seniora rodu, Daniela MacGregor. Dziadek postanowił zabawić się w swata i wydać swoje kochane dziewczynki za mąż. Wybrał dla nich mężczyzn, którzy idealnie pasują do jego wnuczek. Pozwolił im się jedynie zapoznać. Samo spotkanie wywraca świat kobiet do góry nogami. Na pierwszy ogień idzie Laura. Zdolna i pracowita początkująca prawniczka, która pracuje w kancelarii rodziców. Na swojej drodze poznaje Roysa, który ma zamontować w jej domu system antywłamaniowy. Wpadają sobie w oko, ale nie jest to takie proste. Laura ma trudny charakter i nie jest przyjaźnie nastawiona do nowych znajomości z mężczyznami. Zdecydowanie trudniej jest z Amelią, która całkowicie pochłonięta jest pracą w szpitalu. Wycieńczająca praca nie pozwala jej na rozrywki, a szczególnie na założenie rodziny. Branson jest pisarzem, który chce jedynie zdobyć kilka informacji na temat pracy lekarza. Ta pomoc ma mu ułatwić pisanie nowej książki, której główną bohaterką jest pani doktor. Branson stara się za wszelką cenę zdobyć względy Amelii, ale ona stara się odrzucić ewentualne uczucie. Na sam koniec poznajemy perypetie rudowłosej Julii, która zajmuje się kupnem i sprzedażą nieruchomości. Jej nowym nabytkiem jest dom, który stara się wyremontować, aby później w nim zamieszkać na stałe. Remontem zajmuje się Patryk, z którym nie ma idealnego kontaktu. Od lat nie potrafią normalnie rozmawiać tylko kłócą się. Ona nie przyjmuje jego racji, a on jej. Pomimo to są sobą zainteresowani. 

Jest to lekka i przyjemna lektura dla kobiet, które uwielbiają romansidła. Zabierając się za czytanie tej powieści nie ma sensu oczekiwać nie wiadomo jakiej ambitnej książki. Chodzi o to własnie, aby zagłębić się w wyidealizowanym świecie.

Przeczytane przeze mnie książki autorki:

,,Smak chwili"
,,Miłosne przysięgi"
,,Portret w bieli"
,,Posłanie z róż"
,,Uroki życia"

Pozdrawiam :)

Udostępnij:

4 komentarze:

  1. Lubię od czasu do czasu poczytać jakiś romans, więc może się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam jeszcze żadnej książki Roberts, ale wszystko przede mną :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zachęciłaś mnie:) Moja ulubiona seria gorących romansów "Uwikłani" niedługo się kończy - za chwilę wychodzi czwarty, przedostatni tom - więc trzeba będzie szukać innych książek tego typu:) Mam na oku jeszcze "Połączonych" od Wydawnictwa Kobiecego, ale to tylko dwa tomy - pochłonę je w mig. Może Nora Roberts będzie kolejna :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com