wtorek, 9 sierpnia 2016

,,Człowiek nietoperz" Jo Nesbo


Jo Nesbo z wykształcenia jest ekonomistą. Pisze nie tylko kryminały, ale również książki dla dzieci. Stworzył cykl z Harrym Hole, a osobno pojawiły się pozycje takie jak: ,,Krew w śniegu" i ,,Więcej krwi". Już recenzja książki ,,Krew w śniegu" zaciekawiła mnie, więc mam nadzieje, że będę miała okazję ją przeczytać. Na razie moją uwagę przykuł cykl kryminałów z udziałem Harry'ego Hole. Miałam już okazję zapoznać się z twórczością tego autora, gdyż przeczytałam ,,Trzeci klucz". Dokładnie nie pamiętam już moich wrażeń z lektury, ale na pewno różnią się od obecnych. W końcu blisko dwa lata minęły od tego spotkania. Jak ten czas leci. Mój blog niedługo będzie obchodził 3 lata. Może warto byłoby zorganizować jakiś konkurs z tej okazji. Pomyślę nad tym, a teraz skupię się na książce, o której miałam pisać.

,,W tradycyjnej literaturze kryminalnej każdemu szacownemu detektywowi nieomylny nos pozwala wyczuć, kiedy ludzie kłamią. Bzdura ! Ludzka natura jest jak wielki nieprzenikniony las, którego dogłębne poznanie nikomu nie jest dane. Nawet matka nie zna najgłębszych tajemnic własnego dziecka."

,,Człowiek nietoperz" to pierwsza książka z cyklu kryminałów z udziałem Harry'ego Hole. Norweski policjant ma za zadanie rozwiązać zagadkę śmierci swojej rodaczki Inger Holter. Tak więc jedzie do Australii, aby bliżej przyjrzeć się sprawie. Tam odbiera go Andrew Kensington, z którym na miejscu współpracuje.  Ma okazję nie tylko rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci, ale również bliżej poznać Australię i jej mieszkańców. Wiele dowiaduje się o kraju od osób, które spotyka na swojej drodze. Poznaje również kobietę, z którą zaczynają łączyć go bliższe relacje. Harry z zespołem policjantów starają się rozwikłać zagadkę, ale nie jest to takie proste, a ludzie z otoczenia zamordowanej nie wnoszą wiele do sprawy morderstwa. Norweski policjant jest zmuszony badać sprawę w wielu zaułkach Sydney. W środowisku, w którym nieobce są narkotyki i prostytucja. Okazuje się, że mogą mieć do czynienia z seryjnym mordercą, gdyż nie tylko Inger jest ofiarą. Wcześniej już zdarzały się różne zgony, a w ofiarach można znaleźć pewien schemat, którym kieruje się morderca. Ofiarami są kobiety, które mają jasne włosy. Jest to dość charakterystyczny element, na który można zwrócić uwagę. ,,Człowiek nietoperz" to ciekawy kryminał, który można zaliczyć do wartościowych książek. Nie tylko pojawia się tu morderstwo. Z tego kryminału można wynieść mądre przemyślenia oraz wzbogacić wiedzę o danym kontynencie i jego mieszkańcach. 
,,Człowiek nietoperz"Udostępnij:

5 komentarzy:

 1. Czytałam jedną powieść tego autora i byłam mocno usatysfakcjonowana. Mam nadzieję, że po tę też uda mi się sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam twórczości Jo Nesbo, ale chciałabym to zmienić. Niestety na chwilę obecną mam inne zobowiązania czytelnicze. Ale może kiedyś się skuszę. Czas pokaże.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze w ogóle nie znam książek tego autora. Muszę to jak najszybciej zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciągle zapominam o tym autorze jak idę do biblioteki. Musze go sobie jakoś wbić do głowy. ;/

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie na konkurs. ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/2016/07/pierwszy-blogowy-konkurs.html

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com