wtorek, 23 sierpnia 2016

,,Jason Bourne"

            Jason Bourne powraca. Kolejna część serii ukazała się w kinach 27 lipca 2016 r. W rolę głównego bohatera wcielił się doskonale znany fanom z trzech pierwszych części Matt Damon. W filmie pojawia się kilka znajomych twarzy z poprzednich części takich jak Julia Stiles oraz Tommy Lee Jones, oraz kilka nowych osób w serii z Bournem, z których najbardziej wyróżnia się Alicia Vikander, która wciela się w postać Heather Lee, agentki CIA, która z czasem zaczyna wątpić w winę Bourne`a i staje po jego stronie. Nie tylko ona stara się pomóc Jasonowi. Znana z poprzednich części Nicky stara się pomóc głównemu bohaterowi. Tym samym naraża się na niebezpieczeństwo, za które może zapłacić wysoką cenę. Bourne chce skończyć z dawnym życiem, ale duchy przeszłości wciąż ,,wiszą nad nim”. Okazuje się, że wiele tajemnic skrywa dawniej przeprowadzany projekt, który zmienił nazwę i został zmodernizowany.  Co ma z tym wszystkim wspólnego ojciec Bourne’a? Dlaczego musiał zginąć?

Coś na temat poprzednich części zaczerpnięty z Internetu:

,,Prawie dwie dekady temu błyskotliwy młody żołnierz zgłosił się na ochotnika do eksperymentalnego programu specjalnego, po tym gdy dowiedział się, że terroryści zabili jego ojca. Wiedział, że tylko w ten sposób będzie mógł pomścić jego śmierć. Obiecano mu, że przysłuży się w ten sposób bezpieczeństwu kraju i nabierze niezwykłych umiejętności. Tyle tylko, że wszystko było kłamstwem. Poddawany nieludzkim treningom przez ludzi, których nie umiałby dziś rozpoznać, stał się Jasonem Bournem - wartą sto milionów dolarów bronią w ludzkiej postaci. Kiedy Bourne postanowił zakończyć grę, w jaką grali jego twórcy, ci starali się go usunąć i odebrali mu jedyną kobietę, którą kiedykolwiek kochał. Udało mu się zemścić, poznał swoją prawdziwą tożsamość, odczuł pozorny spokój i postanowił zniknąć. Na zawsze. Taką w każdym razie miał nadzieję.
Ale kiedy zostaje aktywowany nowy program, tym razem opracowany jako globalny, nie taki, jaki znał Bourne z czasów działań supermocarstw, gdy był włączony w działania agenturalne, Bourne zostaje wyciągnięty z ukrycia i znajduje się w centrum czegoś, czemu jeszcze nigdy nie stawiał czoła. Globalnej sieci sterującej terrorem.

Wrogowie Bourne'a liczą na to, że kiedy dostarczą mu odpowiedniej broni, najbardziej elitarnej, jaką stworzono, ponownie stanie po ich stronie. Nie wiedzą jednak, że nawet złamani żołnierze walczą o bezpieczeństwo niewinnych ludzi’’ – opis dystrybutora

ZwiastunPoprzednie części:

Udostępnij:

2 komentarze:

 1. Nie mój typ filmu, ale jakby mój Ukochany chciał obejrzeć, to z pewnością pokuszę się i ja też obejrzę. ;)
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na nową recenzję i przypominam o książkowej rozdawajce! :)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie wybrałam się na ten film, bo mój chłopak lubi Bourne'a. Mi również podobają się filmy tego typu :)
   Z przyjemnością wpadnę :)

   Usuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com