piątek, 12 sierpnia 2016

Zapowiedzi literackie

www.empik.com

Premiera: 28 wrzesień 2016r. 

,,Nowa powieść króla prozy obyczajowej, który tym razem umiejętnie myli tropy, a zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych!
Collin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak zainteresowania rodziców, dorastanie w szkołach wojskowych, potem problemy z agresją i zatargi z policją. Maria natomiast zawsze czuła wsparcie rodziny – jako mała dziewczynka, a także później, podczas studiów prawniczych i na początku kariery zawodowej. Pewnie trudno byłoby znaleźć dwie bardziej różniące się historie. I dwa tak niepodobne do siebie charaktery.
A jednak przeciwieństwa najwyraźniej się przyciągają. Maria i Colin zostają parą. Wszystko świetnie się zapowiada, dopóki ona nie zaczyna otrzymywać dziwnych wiadomości od anonimowego prześladowcy."


Premiera: 28 wrzesień 2016r. 

,,Opowieść o kobiecie (nie zawsze) sukcesu
Izabela Sowa – jak zawsze inteligentnie i ironicznie – trafia w czuły punkt. Opisując tu i teraz, pokazuje nasze nadzieje, kompromisy i… życie na kredyt.
Monique jest niczym ideał z kolorowych czasopism, które czytała jako nastolatka: jest wykształcona, pracuje jako osobista stylistka i występuje w telewizji. W rzeczywistości – jak niemal każdy – boi się, że zabraknie jej na ratę za mieszkanie, a kariera w show-businessie to dla niej tak naprawdę bieganie z wieszakiem za pozbawionymi gustu żonami biznesmenów. Traf chce, że wyjeżdża ze skąpanej w złudzeniach Warszawy do otulonego smogiem Krakowa. Korzystając z okazji, postanawia odwiedzić wuja Augusta, któremu zawdzięcza wykształcenie w Paryżu – i znacznie więcej. Czy i tym razem spotkanie z nim zmieni coś w jej życiu?
Powieść o nas samych – potrafiących żyć tylko tymczasem. Może dlatego, że kiedyś obiecano nam niemal wszystko, a pozostawiono z kredytem do spłacenia?"
Premiera: 14 wrzesień 2016r. 

,,Stavern w samym środku lata: fale wyrzucają na brzeg odciętą lewą stopę w bucie do biegania. Potem następną. I jeszcze jedną. Łącznie cztery lewe stopy w ciągu jednego letniego tygodnia. Cztery odrąbane stopy stanowią jądro tej zdumiewającej zagadki, w której ważną rolę odgrywają również skazani mordercy, ludzie ginący bez wieści, tajna organizacja stay-behind oraz ogromne ilości niezarejestrowanej broni.
Rozpoczynając nowe dochodzenie, inspektor William Wisting zawsze zastanawia się, dokąd zaprowadzi go kolejne śledztwo. Nie domyśla się jednak, że ta sprawa zmusi go do zakwestionowania najbardziej fundamentalnych zasad pracy policjanta."

Spośród wymienionych pozycji najbardziej ciekawa jestem książki Sparksa. Myślę, że jest to spowodowane tym, że dość dobrze znam twórczość tego autora. Podobają mi się i zwykle wzruszają. Znam również twórczość Izabeli Sowy, ale nie większość książek. Nie miałam jeszcze przyjemności zapoznać się z literaturą autorstwa Horsta, ale nie wiem czy rozpocznę poznawanie jego twórczości akurat tą książką.

A jakie są Wasze typy? Na jakie książki czekacie ? 
Udostępnij:

6 komentarzy:

 1. Sparks'a na pewno zakupię! Zwłaszcza, że jest wydana w takiej formie jaką kolekcjonuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po przeczytaniu Pamiętnika po prostu nie mogę sobie odpuścić również i tego tytułu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowa książka Horsta mnie kusi:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na powieść Sparksa - chyba obowiązkowo się skuszę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na książkę Sparksa czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny kryminał Horsta na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com