środa, 22 października 2014

Książki Reginy Brett,,Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów 
i prostych sentencji.

Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach. 

Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem – jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: „Życie jest dobre”. Bo takie jest. Naprawdę."


,,Nowa książka autorki bestsellera Bóg nigdy nie mruga, cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Tym razem Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych – naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. A każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy cudów. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie. Regina Brett nie stawia przed swoimi czytelnikami zadania ponad ich miarę. Niezależnie od tego, czy humorystycznie, czy refleksyjnie, zawsze pisze z niezachwianą wiarą w człowieka, w dobro, które w nim tkwi i które sprawia, że niemożliwe staje możliwe. Jesteś cudem to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by zmienić coś na lepsze. To 50 felietonów, które obudzą w czytelniku natchnienie. Choć każdy z nich to zupełnie inna historia, zebrane razem tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze – małych cudów. Regina Brett pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, „The Plain Dealer”, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Jej ostatnia książka, Bóg nigdy nie mruga, trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”. Regina Brett prowadzi swój własny talk-show oraz stale wspomaga organizacje non profit."
Udostępnij:

12 komentarzy:

 1. Tak wiele ostatnio jest recenzji na temat tych książek, że chyba nie ma wyjścia - trzeba się zabrać i przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Intryguje mnie tytuł pierwszej z książek Brett. Ciekawe, kto go wymyślił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam, że tytuł bardzo trafiony. Ukazuje, że nie powinniśmy się niczego bać, bo Bóg cały czas nas pilnuje ;)

   Usuń
 3. Nie słyszałam o tych książkach. Chyba czas to zmienić i wykroić na nie trochę czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio trochę naczytałam się recenzji tych książek. Mnie raczej do nich nie ciągnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O tych książkach słyszałam już co najmniej raz. Różnie są oceniane. Niedługo ukaże się w Polsce nowa książka tej autorki. Nie pozostaje mi nic innego jak samej się przekonać o ich wartości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Bóg nigdy nie mruga" bardzo mi się podobało. Czekają mnie dwie następne części :)

   Usuń
 6. Aktualnie czytam "Bóg zawsze znajdzie Ci pracę" - polecam zaraz po przeczytaniu powyższych dwóch! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Bóg nigdy nie mruga" przeczytałam i jestem bardzo zadowolona :) Na pewno przeczytam następne. Czekam na twoje wrażenia z lektury :>

   Usuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com