czwartek, 22 września 2016

,,Tylko nic nie mów, proszę" Elizabeth Adler


Tytuł: ,,Tylko nic nie mów, proszę"
Autor: Elizabeth Adler
Liczba stron: 302
Wydawnictwo: ,,Amber"

Burzowa noc, kobieta w kwiecie wieku otwiera drzwi nieznajomemu. Staje przed nią zakrwawiony mężczyzna z nożem w dłoni. Zaburza to spokojne życie Fen, która odchowała swoje siostrzenice i samotnie zamieszkuje przytulny domek nad oceanem wraz ze swoim psim przyjacielem, Hectorem. Obawia się nieznajomego, ale pomaga mu. Opatruje rany i poznaje przyczynę obrażeń. Nowo poznany mężczyzna, Alex jadąc samochodem uderzył w drzewo i oto jak zjawił się u Fen. W tym samym czasie mają miejsce mrożące krew w żyłach wydarzenia. Na terenie Stanów Zjednoczonych, a dokładniej w Kalifornii dochodzi do masowych morderstw na kobietach, których dokonuje seryjny morderca. Starannie obserwuje ofiarę przez dłuższy czas. Jak jest już dość przygotowany to pozbawia je przytomności, wywozi do lasu, rozbiera, gwałci, .... . Swoje drastyczne czyny nagrywa kamerą. Na sam koniec przykleja na ustach ofiary karteczkę z napisem: ,,Tylko nic nie mów, proszę". Na szczęście dla miejscowej policji zaczyna się mylić i popełniać błędy, które wcześniej nie zdarzały mu się. Czy jest jakaś przyczyna takiego postępowania? Dlaczego ktoś morduje kobiety? Co skrywa osobowość mordercy?

Poznajemy oczywiście siostrzenice Fen. Vivi jest zdolną panią doktor, która potrafi odgrodzić życie prywatne od pracy. W jednej chwili jest kobietą świadomą swych wdzięków, a w innej zamienia się w pełną woli walki o czyjeś życie lekarką. Poznaje detektywa, który ma za zadanie rozwiązać zagadkę serii morderstw. Czy będą ich łączyły wyłącznie relacje o podłożu zawodowym? Czy może ta znajomość zamieni się w płomienny romans? Jest jeszcze JC, druga siostrzenica. Kobieta, która wciąż chce spełnić nierealne marzenia związane ze swoją karierą. Jest bezrobotna i nie ma pieniędzy. Oczywiście pomocy szuka u swojej siostry. JC denerwowała mnie przez większość książki, gdyż cechuje ją egoizm. Według niej życie to ciągła gra. Jest zbyt ufna i nie zastanawia się jak jej postępowanie odbierają inni. Nie podobało mi się jej zachowanie w wielu sytuacjach, ale nie mogę zdradzać zbyt wiele. Może życie jej czegoś nauczy.

,,Tylko nic nie mów, proszę" to ciekawa książka łącząca kryminał z wątkiem miłosnym. Pokazująca, że nie tylko młodzi mają szansę na odnalezienie bratniej duszy. Później też jest to możliwe. Zagadkę kryminalną udało mi się rozwiązać w połowie czytania, a z każdą stroną byłam pewniejsza, że typuję właściwie. W tej książce ukazano również sposób myślenia mordercy: przyczynę jego zachowań, sposób przygotowania. Z całej tej powieści najbardziej podobał mi się wątek miłosny. Zagadka kryminalna również ciekawa, ale nie zachwycająca. Decyzję czy przeczytać tę książkę pozostawiam Wam :)

Pozdrawiam :)
Udostępnij:

2 komentarze:

  1. Przyznaję, że lubię czasami sięgać po książki, które są połączeniem kryminału i romansu... a ta zapowiada się świetnie! Będę ją miała na uwadze, bo chyba właśnie czegoś takiego potrzebuję w tej gonitwie w której ostatnio żyję... ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W takim razie zachęcam do lektury i mam nadzieję, że poznam Twoje wrażenia po przeczytaniu książki :) Pozdrawiam serdecznie :)

      Usuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com