niedziela, 12 lipca 2015

,,Elita zabójców" Lee Child


Tytuł: ,,Elita zabójców".
Autor: Lee Child.
Liczba stron: 431.
Wydawnictwo: ,,Albatros".

Jack Reacher to ciekawa postać, którą postanowiłam wreszcie poznać. Akurat wybrałam tę książkę i postąpiłam właściwie. Zagadka nie pochłonęła mnie tak jak oczekiwałam, ale polubiłam głównego bohatera i jego przyjaciół. Jest to już 11 książka cyklu opowieści o Jacku Reacherze i jego historiach, ale to w niczym nie przeszkadza. Z przyjemnością zabiorę za kolejne książki i mam nadzieje, że bardziej mnie zaciekawią. 

fot.: www.google.pl

Reachera wzywa na pomoc dawna przyjaciółka z armii, Neagley. Okazuje się, że na pustyni znaleziono zwłoki ich przyjaciela, Franza. Został wyrzucony z helikoptera. Neagley wzywa na pomoc przyjaciół z armii, aby rozwiązać zagadkę. Wspólnie tworzyli zgraną grupę: Sanchez, Orozco, Swan, Lowrey, Dixon, O'Donnell, Neagley i Reacher. Nie udaje się zebrać wszystkich. Część zaginęła. Czemu nie odpowiadają na wezwanie? Co się wydarzyło? Kto za tym wszystkim stoi? Reacher, Neagley, O'Donnell i Dixon wkraczają do akcji. Chcą odkryć prawdę. Chcą poznać losy swoich przyjaciół, z którymi spędzili wiele miłych chwil. Natomiast nie jest to łatwe do wykonania. Ktoś im przeszkadza. Ktoś nie pozwala dotrzeć do prawdy. Ktoś chce ich wszystkich zniszczyć. Kto? Nie wiadomo. Czy odnajdą zaginionych ? Żywych czy martwych? 

,,Nie zadzieraj ze specjalną grupą śledczą" 

fot. www.google.pl

Autor ukazał prawdziwą przyjaźń, która trwa pomimo upływu lat. Te osoby nie miały ze sobą kontaktu przez długi czas. Pomimo to są gotowi pomóc sobie nawzajem. Potrafią zostawić wszystko i ruszyć na pomoc. Są w stanie poświęcić nawet życie. 

,,- Jaki mamy plan, szefie? - zapytała Dixon, powodując, że Reacher przeniósł się dziewięć lat wstecz do czasu, kiedy ostatni raz zadano mu podobne pytanie. - To co zwykle - wycedził. - Dochodzenie, przygotowanie i realizacja. Odnajdziemy drani, załatwimy ich i naszczamy na groby ich przodków."

Reacher to zagadkowa postać, z którą dopiero się zapoznaję. Za wszelką cenę dąży do celu. Żyje dniem dzisiejszym. Nie wie co będzie działo się jutro, pojutrze... . Nie ma sprecyzowanego planu na dalsze życie. Nie ma mieszkania, rodziny, prawa jazdy, a nawet walizki. Od tego wszystkiego jest wolny. Tajemniczy mężczyzna. 

Książka bierze udział w wyzwaniu 2015r.:
- więcej niż 215 stron;
- autorem jest mężczyzna;
- autor pod pseudonimem;
- akcja nie dzieje się w Europie.


Polecam i pozdrawiam :)


Udostępnij:

7 komentarzy:

 1. Czytałam do tej pory tylko jedną książkę Childa, ale mam apetyt na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej książki tego autora nie czytałam. Ale może zajrzę kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobala mi sie, więc zachecam :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Przymierzam się do cyklu, ale uparłam się zacząć od pierwszego tomu, którego nigdzie nie mogę znaleźć… ech.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To właśnie jest największy problem. Podobnie mam z Cobenem. Przeczytałam wiele jego książek i jak chcę kupić kolejny thriller to albo przeczytałam albo mam na półce :)
   Pozdrawiam :D

   Usuń
 4. Chętnie zapoznam się z książkami tego autora :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com