wtorek, 4 października 2016

,,Wrócę po Ciebie" Guillaume Musso


Tytuł: ,,Wrócę po Ciebie"
Autor: Guillaume Musso
Liczba stron: 395
Wydawnictwo: ,,Albatros"

Pewien bogaty psychoterapeuta budzi się u boku nieznanej, rudowłosej kobiety. Nie pamięta wczorajszego wieczoru. Nie wie jak znalazł się w łóżku z tą kobietą.  I tak rozpoczyna się jego najdziwniejszy dzień w życiu. Dzień, który odmienia jego osobowość o 180 stopni. Dzień, który może zwiastować świetlaną przyszłość albo tragiczny koniec. 

Ethan 15 lat temu porzucił swoją narzeczoną i najlepszego przyjaciela. Nie chciał wieść życia w biedzie. Chciał kariery, luksusu. Pozostawił bliskich i zatopił się w tłum ludzi spacerujących ulicami Manhattanu. Przebył dość długą drogę i stał się uznanym psychoterapeutą. Pomaga ludziom, uzdrawia ich i umacnia. Stara się, aby odnaleźli sens życia i mogli uwierzyć w siebie. Aby zrozumieli, że ich przyszłość zależy od ich samych. Ale czy sam stosuje się do swoich rad ? Niekoniecznie. Sam jest wrakiem człowieka. Samotnikiem, który nie może się odnaleźć. Pomaga innym, ale sam nie stosuje się do rad, których im udziela. Czy uda mu się poukładać swoje życie? Czy będzie mógł odkupić wyrządzone krzywdy osobom, które chciały się  do niego zbliżyć? 
Porzucił swoją narzeczoną. Opuścił najlepszego przyjaciela. Zostawił miłość swego życia. Uda mu się naprawić to wszystko?

Po dość dziwnym poranku Ethan stara się wrócić do rzeczywistości. Z przykrością odkrywa, że jego auto jest poobijane. Udziela wywiadu w porannym programie telewizyjnym. W poczekalni swojego gabinetu spotyka pewną dziewczynkę, która oczekuje od niego pomocy. Prosi, aby poczekała, a on zaraz przyjdzie. Niestety jest za późno na ratunek. Chwilę później Ethan słyszy strzał. Wspomniana dziewczynka zastrzeliła się w jego łazience. Psychoterapeuta cieszący się uznaniem wśród wielu osób w jednej chwili zapada się w cień. Nie zdołał uratować tej dziewczyny. Film, na którym trzyma młodą samobójczynie w ramionach, krąży sieci. To nie koniec tragedii. Udaje się na ślub miłości swego życia. Później napadają na niego mężczyźni, którzy chcą, aby spłacił dług pokerowy. Obijają jego ciało, pozbawiają dwóch palców u dłoni. Wycieńczonemu Ethanowi udaje się uciec, ale czy na pewno? Zostaje zastrzelony. Wydawałoby się, że to koniec książki, a ja wyjawiłam Wam rozwiązanie. Nic bardziej mylnego. Ethan budzi się. Znów u jego boku leży rudowłosa kobieta. Dzień znów się rozpoczyna. Czy uda mu się zmienić bieg wydarzeń? Czy uratuje napotkaną dziewczynkę od śmierci? Czy powstrzyma miłość swego życia przed zawarciem związku małżeńskiego z innym mężczyzną? Kim właściwie jest ta dziewczynka, która tak namieszała w jego codzienności? Czy będzie mu dane spotkać swoją dawną narzeczoną i przyjaciela? A jeśli tak, to czy będzie mógł odkupić swoje winy?

Przeznaczenie. Karma. Te dwa słowa przeplatają się w tej książce nieustannie. Mówi się, że wszystko co ma nas spotkać jest zapisane w gwiazdach. Nie można oszukać przeznaczenia. Na pewne wydarzenia nie mamy wpływu. Nigdy nie wiemy kiedy stracimy życie. Wciąż brniemy do przodu i przodu myśląc, że przyszłość jest przed nami. Ale skąd właściwie to wiemy? Sęk w tym, że nie wiemy. Dlatego korzystajmy z życia, cieszmy się, otaczajmy miłością bliskie swojemu sercu osoby, bo nie wiemy co będzie jutro. Czy będzie nam dane te jutro przeżyć? 

Takie przemyślenia nasuwają się po lekturze tej książki. Przez dłuższy czas nie podobała mi się ta pozycja. Drażniła i mnie wnerwiała. Nadnaturalne przeżywanie znów tego samego dnia z początku do mnie nie przemówiło. Natomiast końcówkę czytałam z zapartym tchem i łzami w oczach. Dawno mi się to nie zdarzyło. A te zaszklone oczy świadczą o tym, że to warta uwagi książka.

Zachęcam do lektury i pozdrawiam refleksyjnie :)
Udostępnij:

7 komentarzy:

 1. No patrz, jak różne są gusta. Ja lubię książki Musso, nawet bardzo, a ta jest jedyną, której nie dałam rady. Dla mnie fatalna. Poza tym wszystkie książki tego autora bardzo mi się podobały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie nie mogę doczekać się kolejnego spotkania z twórczością tego autora. Skoro ta mi się spodobała to następne też powinny chwycić mnie za serce :)

   Usuń
 2. A ja jestem dopiero co po lekturze ostatnio wydanej książki Musso - "Ta chwila". Myślę, że jego książki mają to coś, co przyciąga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z chęcią zajrzę na Twojego bloga i poznam wrażenia z lektury :)

   Usuń
 3. Przeczytałam już parę pozycji tego autora i bardzo mi się podobały. Na półce czeka na mnie jego Central Park.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To się cieszę. Nie czytałam tej książki, ale z pewnością kiedyś poznam :)

   Usuń
 4. Guillaume Musso za szczególnie do mnie nie przemawia, ale akurat ta książka jakoś mnie zachęciła. Zapowiada się dobrze :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com