niedziela, 4 stycznia 2015

Zapowiedzi literackie i wyzwanie

 Premiera: 14 styczeń 2015r.

,,Często miłość nadal łączy ludzi, mimo że życie ich rozdziela. Ile razy chcieliście złapać za telefon i zadzwonić do kogoś, za kim tęsknicie? Podzielić się radościami, smutkami i marzeniami? Ile razy wyrzucaliście sobie, że nie zdążyliście powiedzieć komuś, jak wiele dla was znaczy, że odkładaliście rozmowę na jutro, na kiedy indziej? Kochamy wciąż za mało i stale za późno, smucimy się, że nie można cofnąć czasu.
A gdyby tak… niemożliwe stało się możliwe? Co byś zrobił, gdyby obok Ciebie wydarzył się cud?
Nowa powieść Mitcha Alboma, autora Zaklinacza czasu, to książka o sprawach najważniejszych i najbardziej intymnych: o pragnieniu bliskości, tęsknocie za ukochaną osobą i o sile nadziei."

 Premiera: 14 styczeń 2015r.

,,Historia przyjaźni, która po latach rodzi się na nowo, miłości, która wybucha gwałtownie i niespodziewanie…
Opowieść o trudnych wyborach, które mogą podarować komuś życie, o przebaczeniu i zrozumieniu oraz o wielkiej nadziei i sile kobiet. Czy najbliższej przyjaciółce potrafiłabyś wybaczyć wszystko? Mimo tego, że zabrała Tobie to, co kochałaś najbardziej? A gdyby jej wybór okazał się błędem? A gdyby jej dni były policzone? Ina myślała, że przeszłość zostawiła daleko za sobą. Teraz jej życie przebiegało tak, jak sobie tego życzyła. Czasem zapraszała do niego mężczyzn, ale tylko na chwilę. Patrycja w każdej chwili mogła wszystko stracić. Los postawił przed nią najtrudniejsze z zadań. Jak w ciągu kilku tygodni nauczyć ukochane córki jak żyć? Karola musiała wziąć sprawy w swoje ręce.
Wyruszyła w podróż aby odnaleźć pierwszą na liście.
Odnalazła. Ale wraz z nią wróciły bolesne wspomnienia.
Mimo niezagojonych ran, dawnych zdrad, i upływającego czasu, przyjaźń powróciła. Powróciła z wielką mocą, która kruszy góry, sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. 

Kolejny raz Magdalena Witkiewicz ukazała wielką siłę zwyczajnych kobiet.  Bo ona jest w nas, musimy ją tylko w sobie odkryć i wszystko stanie się możliwe."


 Premiera: 14 styczeń 2015r.

,,Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama.
Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę…
Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?"

 Premiera: 28 styczeń 2015r.

,,Każdy z utworów zgromadzonych w tomie "Chwila" to krystalicznie czysty, precyzyjny i zwarty minitraktat: filozoficzny, metafizyczny, egzystencjalny. Szymborska mówi o sprawach najważniejszych w sposób skłaniający do odkrywczych medytacji i przemyśleń.
"Autorka "Chwili" (…) w centrum akceptowanego przez siebie sposobu widzenia świata umieściła (…) już dawno temu niepewność, zdziwienie i wiarę w to, iż pytania są istotniejsze od odpowiedzi".
Marian Stala
"Nuta mistrzowska [tych wierszy] wiąże się (…) z dyskretnym, bezsłownym sposobem przywoływania śmierci. Jest ona wszechobecna i nieunikniona, przerażająca i całkiem swojska, skandaliczna i zupełnie naturalna – jak podróż powrotna, jak mara, jak sen, jak cień".
Grażyna Borkowska"

 Premiera: 28 styczeń 2015r.

,,Zdumiewające, ile światów pomieścić można w dziewiętnastu wierszach! Wiersze Szymborskiej uderzają nagromadzeniem szczegółów widzialnego i niewidzialnego świata, który jest źródłem nieustannego zdumienia. W każdym niemal wierszu kryje się bogactwo niespodzianek i odkryć.
Edycja specjalna tomu ilustrowana jest skanami rękopisów i maszynopisów poetki."

 Premiera: 2 luty 2015r.

,,Czy mamy swobodę w wyborze tego, kogo kochamy? Czy to my wybieramy? Czy zostajemy wybrani?
Adam, psycholog, twierdzi, że posiadł tajemnicę „napoju miłosnego”. Uważa, że potrafi sprawić, że każda kobieta legnie u jego stóp.Luiza nie wierzy, że miłość można tak po prostu wywołać. Pragnie pojąć istotę uczucia. Czy jest skutkiem jakiegoś chemicznego procesu? Czy może duchowym cudem?
Postanawiają założyć się, kto ma rację i wystawić teorię Adama na próbę. Pewny siebie mężczyzna podejmuje się uwieść koleżankę Luizy. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, a dwuznaczna gra, jaka wywiązuje się pomiędzy bohaterami, prowadzi do zaskakującego zakończenia…"Po przemyśleniach postanowiłam jednak wziąć udział w wyzwaniu na 2015 rok ;d
Udostępnij:

12 komentarzy:

 1. Ciekawe zapowiedzi, chyba najbardziej jestem zainteresowana ,,Pierwszym telefonem z nieba" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O wyzwaniu już słyszałam kilka razy, ale nie zdecydowałabym się na nie między innymi przez ostatni punkt, bo w końcu jeśli zaczęłam coś czytać, a nie skończyłam to znaczy, że już tego nie zrobię ;) Ale Tobie życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na "Wróć, jeśli pamiętasz", a w wyzwaniu też biorę udział ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z Twoich zapowiedzi z pewnością sięgnę po "Wróć, jeśli pamiętasz". Poza tym ciekawie zapowiada się również "Pierwsza na liście", gdyż czytałam bardzo zachęcające do przeczytania recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Pierwszą na liście" już przeczytałam. W nadchodzącym tygodniu opublikuję jej recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z niecierpliwością czekam na twoją opinię :)

   Usuń
 6. Magdaleno, samych sukcesów życzę w tym roku, rekordowej ilości odwiedzin na blogu, mnóstwa książek przeczytanych i matury zdanej na 100%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie. Oby się spełniło. Boję się tej matury: )
   Wszelkiej pomyślności w 2015 roku :>

   Usuń
 7. Jest kilka książek, które z chęcią przygarnę.
  Życzę Ci wytrwałości w tym postanowieniu i dobrego Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno sięgnę po "Pierwszą na liscie".

  OdpowiedzUsuń

Bardzo byłoby mi miło gdybyś po przeczytaniu mojego posta napisał/-ła komentarz : )
Na pewno odwiedzę również twój blog. Pozdrawiam : >

Copyright © Książkowy i filmowy zawrót głowy | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com